انواع سقف رایج
🔺1-سقف طاق ضربی :
هرچند که این نوع سقف منسوخ شده است و دیگر مورد تایید ضوابط وآیین نامه ها نیست.سقف طاق ضربی به راحتی و با هزینه کم ساخته میشود.اما بدلیل وزن بالا و عملکرد بسیار ضعیف درهنگام زلزله ،سقف قابل اعتمادی نیست.
🔺2-سقف تیرچه- بلوک:
این نوع سقف یکی از رایج ترین انواع سقف به حساب می آید. اجزای تشکیل دهنده سقف تیرچه – بلوک شامل تیرچه ، بلوک پرکننده و بتن وآرماتورحرراتی وآرماتور تقویتی برش (اوتکا ) می باشد.
🔸انواع تیرچه :
🔹الف ) تیرچه پاشنه بتنی
🔹ب) تیرچه فلزی با جان باز( کرمیت )
🔹ج) تیرچه پیش تنیده ( اشپنیت )
🔹د)تام تیرچه
🔸انواع بلوک پرکننده:
🔹الف ) بلوک پلی استایرن
🔹ب) بلوک سفالی
🔹ج) بلوک سیمانی
🔺3-سقف کامپوزیت :
این نوع سقف صرفا در اسکلت فلزی قابل اجرا است. اجزای تشکیل دهنده آن شامل تیرها ی فرعی ( لانه زنبوری-پروفیل ) برشگیر ، بتن و آرماتورحرارتی می باشد. از آنجایی که برای اجرای سقف کامپوزیت به شمع بندی نیازی نیست این امکان وجود دارد که چند سقف به طور همزمان بتن ریزی نمود که تخته ها یا ورق های قالب بندی را نباید به هیچ وجه زودتر از زمان موعد باز کرد.
🔺4-سقف عرشه فولادی :
این نوع سقف در سالهای اخیر رواج زیادی درساختمان سازی پیداکرده است.دلیل اصلی این اقبال خوب سازدگان و پیمانکاران ساختمانی ، سرعت بالای اجرای آن است.اجزای تشکیل دهنده سقف عرشه فولادی شامل تیرهای فرعی ، ورق گالوانیزه ذوزنقه ای ، گل میخ ، بتن و آرماتورحرراتی می باشد.
🔺5-سقف دال بتنی :
این نوع سقف بدلیل وزن بالای آن و سرعت اجرای پایین و همچنین هزینه ی بیشتری که دارد کمتر مورد استفاده قرارمیگیرد.در برخی ساختمانها که از اهمیت بالایی برخوردارند.مثل ساختمانهای واقع در در نیروگاهها یا مراکز صنعتی بزرگ از سیستم سقف دال بتنی استفاده می شود. اجزای تشکیل دهند. این سقف آرماتور وبتن است.آنچه که درمورد سقف دال بتنی لازم به ذکر است اینست که دال اصولا به دودسته ی دال یک طرفه ودو طرفه تقسیم میشود.(سقف یوبوت نیز دراین گروه طبقه بندی میشود.)
🔺6-سقف تیر- دال :
این سقف شبیه به سقف کامپوزیت است با این تفاوت که تیرهای فرعی آن بتنی هستند. سقف تیر ودال در اسکلت بتنی بصورت درجا و در اسکلت فلزی بصورت پیش ساخته اجرا می شود.به سقف تیرودال پیش ساخته در اصطلاح " دبل تی " گفته می شود چون مقطع آن شبیه به دو حرف انگلیسی T در کنار هم است.
🔺7-سقف کوبیاکس :
این نوع سقف که به تازگی درصنعت ساختمان ایران وارد شده است از لحاظ سازه ای شبیه به دال دو طرفه است که البته تفاوت هایی با آن دارد. بدین ترتیب که درضخامت دال گوی های توخالی سبکی رابصورت منظم قرارمیدهند تا درواقع از معرف بتن برای پرکردن آن قسمت جلوگیری کنند. کاری که این گوی های تو خالی سبک انجام میدهند شبیه به کاری است که بلوک های پرکننده ( فوم ) در سقف تیرچه  بلوک انجام می دهند. جنس این گوی ها پلی اتلین بازیافتی یا پلی پروتیین می باشد. سقف کوبیاکس به دلیل هزینه بالا و وقت گیر بودن تاکنون نتوانسته جایگاه مناسبی دربین سقف های سازه ای در صنعت ساختمان ایران پیدا کند.
🔺8-سقف روفیکس :
این سقف درواقع همان سقف کامپوزیت است که بجای تخته یا ورق ( که بعنوان قالب استفاده می شوند) از یک صفحه فلزی مشبک با نام روفیکس بعنوان قالب ماندگار استفاده میشود. جنس روفیکس  ورق گالوانیزه به ضخامت 7/. تا 0.8 میلیمتر است . همین مشبک بودن روفیکس موجب می شود بتن تازه به خوبی با آن درگیر شود و بدلیل ترکیب بتن و فلز مقاومت بدست آمده برای تحمل بارهای وارده به سقف قابل توجه خواهد بود. فاصله تیرهای فرعی تا حداکثر 80 سانتی مترمیتواند باشد چراکه بیشتراز آن باعث شکم دادن روفیکس درهنگام بتن ریزی خواهد شد.اجزای تشکیل دهنده این نوع سقف شامل روفیکس ، ارماتورو بتن می باشد.ساده بودن روش اجراو سرعت بالای کار از مزایای این سقف می باشد اما از انجا که روفیکس یک قالب ماندگار است جزء مصالح مصرفی سقف به حساب امده و در نتیجه هزینه آن را کمی بالا می برد.
🔺9-سقف پیش تنیده :
این نوع سقف جدیترین سقفی است که وارد صنعت ساختمان ایران شده است. درسقف پیش تنیده با استفاده از کابل و چگونگی قرارگیری آن در دال بتنی سقف ، یک نیروی فشاری اولیه قبل از بهره برداری از سازه در ناحیه کششی دال بتنی ایجاد میکنند تا پس از بهره برداری از سازه این ناحیه کششی دچار ترک خوردگی نشود ودر نتیجه از حداکثر ظرفیت باربری بتن استفاده شودو به تبع آن ابعاد و دو اندازه ها کاهش یابد.یکی از مزایای اصلی استفاده از سقف پیش تنیده اینست که این امکان را فراهم می اورده تا سازه با تعداد ستون کمتری نسبت به سایر سقفها اجراشود این موضوع در بحث معماری ساختمان و همچنین تامین پارکینگ بسیار تاثیرگذار است .

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: سقف پیش تنیده , سقف رو فیکس , سقف کوبیاکس , دکتر علی ناصری


تاريخ : ۱۳٩٤/٧/٢٦ | ٧:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : علی ناصری | نظرات ()
تعریف


این بتن یک بتنی که به خودی خود و بدون صرف هیچگونه انرژی خارجی و تحت اثر وزن اتفاق می افتد یا جم میشود این بتن با روانی و کارایی بسیار بالا به راحتی در لابه لای سازه قرار می‌گیرد در واقع نیازی به ویبره کردن ندارد. از دیگر مزایای این بتن حداقل تفاوت بین بتن آزمایشگاهی و کارگاهی را می‌توان ذکر کرد. لازم به ذکر است بتن خود متراکم با بتن هایی که در گذشت با روانی بالا کاربرد داشتند تفاوت اساسی دارد چرا که در گذشته با بالا بردن نسبت آب به سیمان این امر میسر می شده که مضرات زیادی برای بتن دارد لیکن در طرح مخلوط بتن خود متراکم میزان آب به سیمان حذف گردیده و با استفاده از مواد افزودنی دیگر به بتن با روانی بالارسیده‌ایم.

ویژگی‌ها

ابداع (s.c.c)، منجر به بهبود مهمی در رابطه با محیط زیست، سلامتی، ایمنی و حذف بعضی از خطاهای افراد اجرایی بتن ریز و همچنین افزایش حجم کار، کاهش زمان و هزینه کلی انجام کار گردید. علی‌رغم این ویژگی‌ها، این نوع بتن شامل همان ترکیبات بتن معمولی ویبره شده از قبیل شن، ماسه، سیمان، آب و مواد افزودنی می‌باشد، اما نسبت‌های آن متفاوت است. همچنین به منظورارزیابی در برابر پارامترهای روانی وچسبندگی باید آزمایش‌های متنوعی روی بوتن تازه انجام شود. علی‌رغم خصوصیات(s.c.c)، عامل اصلی که باعث متداول نشدن استفاده از این نوع بوتن در اکثر کشورها گردیده فقدان روابط و ضوابط لازم و کافی آئین نامه‌ای برای طراحی اجزاء سازه‌ای می‌باشد.

مهمترین مزایای بتن s.c.c

    کاهش دوره ساخت سازه بتن.
    اطمینان از آن بخصوص در مقاطعی که کاربرد لرزاننده دشوار است.

خصوصیات بتن s.c.c

    قابلیت پراکنندگی (filling ability):یکی از ویژگیهای بتن s.c.c پرکردن و جای گرفتن آسان در لابه لای آرماتوربندی سازه به وسیله وزن خود است.
    قابلیت گذردهی (passing ability):یکی از ویژگیهای بتن s.c.c قابلیت گذردهی است یعنی؛ در بین تنگناها مانند فضای بین در آرماتوربدون جداشدگی و گرفتگی به راحتی عبور می‌کند.
    پایداری(stability):خاصیت پایداری و حفظ همگن در طول حمل و نقل و بتن ریزی را گویند.
    کارایی(workability):منظور جایگیری به طور آسان در مکان مورد نظر و متراگم شدن تحت وزن خود.

دلایل اقتصادی پیشرفت کاربردی(s.c.c)

    اجرای سریعتر
    کاهش نیروی انسانی
    پرداخت بهتر سطوح
    قالب ریزی مطلوبتر
    مقاطع نازکتربتنی
    آزادی بیشتر طراحی
    کاهش امواج صوتی بدلیل عدم عملیات ویبره

مشکلات استفاده

    بروز نبودن دانش عمرانی کشور که باعث استفاده نشدن این بتن در پروژه‌های کلان کشور شده است.
    در دسترس نبودن افزودنی‌های خاص بتن s.c.c که باعث شده قیمت این نوع افذودنی‌ها بالا رفته و پیمان کاران به علت مسائل اقتصادی به طرف این نوع بتن نمی‌روند.

خزش در بتن

رابطه بین تنش و تغییر شکل نسبی بتن تابعی از زمان است که افزایش تغییر شکل نسبی به مرور زمان تحت اثر بار ثابت خزش نامیده می‌شود. از آنجا که این افزایش می‌تواند چندین برابر بزرگتر از تغییر شکل نسبی هنگام بارگذاری باشد، لذا پدیده خزش نقش نسبتاً مهمی در رفتار سازه‌ها خواهد داشت. بزرگی خزش و نرخ پیشرفت آن تحت تأثیر فاکتورهای زیادی هستند، بعضی از این فاکتورها ناشی از خواص مخلوط سیمان بوده وبرخی به شرایط بارگذاری و محیطی بستگی دارند. با توجه به اینکه خزش به میزان تنش نیز بستگی دارد، هنگامی که تنش تحمل شده کمتر از حدوداً نیمی از مقاومت فشاری بتن باشد، کرنش خزشی تقریباً متناسب با میزان تنش بوده و خزش خطی خوانده می‌شود. در سطوح بالاتر تنش، خزش با نرخ سریعتری افزایش می‌یابد و نسبت به تنش غیرخطی می‌شود. این رفتار غیرخطی خزش در سطوح بالای تنش، مرتبط با افزایش میکروترک‌ها تلقی می‌شود. تنشهای فشاری به ندرت در ساز ه‌های بتنی در بارهای سرویس از نصف مقاومت فشاری فراترمی روند و لذا اثرات خزش غیرخطی از اهمیت کمتری نسبت به خزش خطی برخوردار است.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مزایای بتن خود متراکم , scc , بتن خود متراکم , دکتر علی ناصری


تاريخ : ۱۳٩٤/٧/٢۱ | ٦:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : علی ناصری | نظرات ()
نیروی انسانی مورد استفاده در ساخت بتن حجیم ، علاوه بر صلاحیت عمومی بایستی در عملیات بتنی دانش و تجربه کافی در موارد زیر داشته باشد:
- روشهای کنترل دما و ملاحظات حرارتی در بتن حجیم
- کار با تجهیزات ویژه بتن حجیم شامل تجهیزات انتقال، توزیع و تراکم بتن در سازه های بتن حجیم
- خصوصیات و عملکرد خاص بتن حجیم به دلیل استفاده از سنگدانه های بزرگ (تا قطر 150 میلیمتر) و مقدار سیمان و کارائی کم
- کنترل کیفیت در بتن حجیم
- بتن حجیم خاص مانند بتن غلتکی در صورت لزوم
- روشهای پیش سرمایش و پس سرمایش بتن حجیم 
نکات مهم در مورد بتن حجیم:
با توجه به آیین نامه بتن ایران موارد زیر نیز باید در بتن حجیم رعایت گردد:
بتن حجیم باید بمدت حداقل 14 روز متوالی با روشهای مناسب مرطوب نگاهداشته شده و حفاظت شوند. عمده ترین آثار نامطلوب محیطی که باید بتن حجیم را در برابر آن محافظت نمود عبارتند از:
- خشک شدن زودرس که بخصوص در اثر تابش آفتاب و وزش باد پیش می آید.
- شسته شدن بتن تازه توسط باران یا آب جاری.
- کاهش سریع دمای بتن در روزهای نخست.
- محافظت از بتن حجیم با مرطوب نگهداشتن سطوح آن به کمک آب پاشی و یا پوشاندن سطوح با گونی خیس انجام می شود
- شیوه محافظت از بتن حجیم و نیز مدت آن به عوامل مختلف از جمله شرایط محیط، ویژگی های مورد انتظار از بتن حجیم، نوع سیمان مصرفی و نیز نسبتهای اختلاط بتن بستگی دارد که با نظر دستگاه نظارت تعیین می شود.
- بتنی که درهوای سرد ریخته شده است باید در چند روز اول پس از بتن ریزی در مقابل یخ زدن محافظت گردد.
تاثیر فوق روان کننده بتن و میکروسیلیس در بتن حجیم:
فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات فابیر و هم چنین ژل میکروسیلیس AP2RB , AP2RC که دارای الیاف PP هستند ، باعث انسجام و استخوانبندی در بتن حجیم می گردند و در مقابل سیکل ذوب و انقباض مقاومت بالایی را نشان می دهد.
کاربرد میکروسیلیس در بتن حجیم و اجرای آن به روش بتن پیش آکنده می تواند مشکلات ترکهای حرارتی ناشی از حبس گرمای هیدراتاسیون و کم شدن مقاومت نهایی را رفع کند . علاوه بر این کیفیت بتن حجیم نیز مطلوب میگردد.
دمای بتن حجیم:
دمای بتن حجیم بر اساس تجربه حداکثر 57 درجه سانتی گراد و حداقل دمای مجاز بتن 19 درجه سانتی گراد است .افزایش اندازه سطح مقطع بتن حجیم باعث می شود که نیاز به حداقل میزان مصرفی سیمان و آب زیاد شود واین امر کنترل دمای بتن حجیم را چندین برابر دشوارتر می کند. توجه نکردن به این امر منجر به صدمه دیدن بتن و به تاخیر افتادن پروژه خواهد شد. در بسیاری از مواقع ، در بتنهای غیر حجیم نیز مقدار قابل ملاحظه ای حرارت تولید می شود .
حرارت زایی بتن به علت واکنش شیمیایی هیدراتاسیون مواد سیمانی است. بیشترین مقدار حرارتی حاصل در روزهای اولیه بتن می باشد. روکش کف ها مقاطع بتنی نازک و سست تقریباً حرارت را به همان سرعت در محیط اطراف پراکنده می کنند .ولی در مقاطع بتنی حجیم حرارت بسیار آهسته تر از تولید آن در اطراف پراکنده می شود ودر نتیجه باعث گرم شدن بتن حجیم می شود.
حداکثر دمای بتن حجیم واختلاف دما:
در بعضی موارد جهت اطمینان قبل از استقرار بتن حداکثر دمای مجاز بتن حجیم واختلاف دمای آن مشخص می شود. محدودیت های دیگر شامل مواردی مثل حداکثر وحداقل دمای بتن در زمان تحویل می باشد . این اختلاف دما ، تفاوت بین دمای گرم ترین بخش بتن حجیم و سطح آن می باشد. در واقع از ویژگیهای مهمی که بتن حجیم را از سایر انواع بتن مجزا می کند رفتار حرارتی آن است. ابعاد نسبتا بزرگ سازه های بتن حجیم باعث ایجاد اختلاف دما بین سطوح داخلی و خارجی بتن شده و در اثر این گرادیان، تغییر حجم متفاوت ایجاد و به همراه قیدی که وجود دارد (داخلی و خارجی) کرنش و تنش کششی بوجود آمده که میتواند منجر به ترک خوردگی بتن حجیم شود. با به دست آوردن روند حرارت زایی مرکز بتن حجیم در محیط آدیاباتیک و میانگین دمای محیط در فصول مختلف سال، دمای اولیه بتن حجیم در زمان تولید برای جلوگیری از بروز این پدیده محاسبه میشود. حداکثر اختلاف دمای مجاز 19درجه سانتی گراد و یا 35درجه سانتی گراد در اسناد پیمانکار مشخص شده است . این اختلاف دما یک راهنمای تجربی بر اساس بتن حجیم غیر مسلحی که در حدود 50 سال پیش در اروپا اجرا شده ، تعیین گردیده است . حداکثر اختلاف دمای مجاز بستگی به خواص مکانیکی بتن حجیم همچون اندازه تنش های بتنی ،انبساط حرارتی ، دوام الاستیسیته ونیز مقاومت کششی دارد .کاربرد حداکثر اختلاف دمای مجاز محاسبه شده در بتن حجیم می تواند سبب کاهش قابل ملاحظه مدت زمان تمهیدات محافظتی ، همچون ایزوله کردن سطوح و نگهداری آن باشد .

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: عمل آوری بتن , ژل میکروسیلیس , بتن ریزی حجیم , دکتر علی ناصری


تاريخ : ۱۳٩٤/٧/٢٠ | ٤:۳٩ ‎ق.ظ | نویسنده : علی ناصری | نظرات ()
بروز ترک در ساختمان و علل آن:
افت پی بر اثر عواملی همچون رطوبت و فشارهای وارده از طبقات ، بی مقاومتی خاک و عملکردهای آن پیش می آید . همچنین نوع مصالح مصرفی و اجرای غیر فنی ، سبب نشست های پی می شود . در مجموع ، بر اثر حرکات زمین ، اسکلت بنا حرکت می کند و شکست های مختلف که شامل ترک های عمیق و یا معمولی و در مواردی به شکل مویی است ، نمایان می شود.
موقعیت ترک:
ترک های عمیق : این ترک ها گاهی به طور دائمی به وجود می آید و دلیل آن نشست مرتب پی است که در این صورت ، بودن ساکنان در ساختمان خطرناک است.
ترک های ثابت : معمولا پس از نشست پی ، تحرک ساختمان کم می شود. این پدیده بر اثر قطع رطوبت و فشرده شدن سطح زیر پیش می اید. در نتیجه ، شکست و افت دیوارها و اسکلت بنا نیز متوقف ، و حالت ترک ثابت می شود.
موی ترک های معمولی : این ترک ها در اثر افت های کوچک در اسکلت بنا و به واسطه نیروها و در مواردی به علت نوع مصالح اندود به وجود می ایند. رطوبت ، انقباض و انبساط حاصله در مقابل خشک شدن سطوح مرطوب ، باعث ایجاد ترک های مویی می شود.
حالت های ترک:
ترک را به شکل های مختلف می توان آزمایش کرد. نوع خطرناک و بدون خطر آنها را به شکل های زیر می توان شناسایی کرد:
الف) بند دو قسمت دیوار را که بر اثر ترک های عمیق از یکدیگر جدا شده اند ، با گچ دستی طوری کف کش می کنیم که ملات فقط دو قسمت جدا شده را پوشش دهد ؛ یعنی در ترکها نفوذ نکند.
پس از خودگیری و خشک شدن ملات گچ ، چنانچه از دیوار جدا شود ، اسکلت در حال نشست و افت کامل است که باید در مورد آن با احتیاط رفتار کرد.
ب) در موارد ذکر شده در بالا ، می توان روی ترک دو قسمت جدا شده دیوار را نوار کاغذی از جنس کاهی نازک به ابعاد 30*3 سانتیمتر به شکل ضربدر (*) با پونز نصب کرد. چنانچه کاغذ پاره شود ، شکست و نشست در ساختمان بسیار خطرناک می باشد. در این صورت ، ساختمان باید از سکنه خالی شود.
ج) در نشست های خطرناک ، کلاف پنجره بر اثر نیروی فشار ، اهرم و دفرمه می شود . به علت بالا بودن ضریب شکنندگی ، شیشه پنجره ها ترک می خورند و می شکنند.
د) در افتهای مداوم پی و مواقع سکوت ، صداهای " تک تک " که حاصل ترک مصالح و بویژه اجرکاری است ، شنیده می شود.
روش تعمیر ترک ها:
همانطور که گفتیم ، بر اثر نشست ، ترک هایی به وجود می آید که برخی از آنها مویین و ریز هسنتد . با خالی کردن اطراف آنها و با " کشته کشی " و کشیدن پنبه آب روی سطوح ترکهای مویین آنها گرفته و آماده نقاشی می شوند.
ترکهای نیمه عمیق:
بر اثر حرکت پذیری سقف توفال که از انقباض و انبساط رطوبت و حرارت حاصل می شوند . ترکهایی به وجود می آید . این ترکها را با نوک کاردک و ماله خالی می کنیم و پس از " آماده کشی " و پرداخت کشته و پنبه زنی ، ترکها را می گیریم و آماده نقاشی میکنیم.
ترکهای عمیق:
اطراف ترک را با تیشه می تراشیم و سپس درز آن را کاملا خالی می کنیم. کار بردن گچ دستی و کف کش کردن ، درون ترک را پر و سطح آن را با گچ آماده صاف می کنیم . سپس با گچ کشته و پنبه اب ، سطح آن را کاملا پرداخت و آماده نقاشی می کنیم.
توجه شود : چون سطح کشته کشی در بعد بیشتری انجام می شود تا خطر کپ کردن به وجود نیاید ، بابد اصولی را به کاربرد تا سطح ترک از اطراف به شکل پخ از گچکاری و اندود برداشته شود تا عمق ترک در سطحی عریض پیوند شود. به این عمل اصطلاحا " پرداخت کردن ، کشته و همسطح کردن با زمینه در گچکاری قدیمی " می گویند.
ترک در تقاطع دیوار:
دیوارها بر اثر نداشتن پیوند با هشت گیر ترک می خورند . در مواقعی نشست و شکست دیوارها ، ترکها کاملا باز و رویت می شوند . در بعضی موارد ، این ترکها بسیار عمیق هستند ؛ به طوری که می توان دست را در درون آنها حرکت داد . در این حالت ، چنین عمل می کنیم :
1- سطح ترک را از دو طرف کاملا با تیشه می تراشیم ، و پس از جارو ، سطوح آن را کاملا مرطوب می کنیم .
2- چنانچه لازم باشد ، کنارهای ترک را با قلم و چکش چند سانتیمتر بازتر می کنیم تا نشست گچ با عمق بیشتری انجام شود.
3- ملات گچ تیزون را شلاقی در درون ترک می کوبیم تا سطح ترک کاملا پر شود.
4- پس از پر کردن ترک به شکل سرتاسری و کف کش کردن گچ تیزون ، اندود گچ و خاک را اجرا می کنیم.
5- در صورت نیاز ، ترک را شمشه گیری می کنیم تا در سطح گچکاری یکنواختی به وجود آید.
6- با گچ آماده و سپس گچ کشته ، سطح اندود را " سفیدکاری" می کنیم و با پنبه آب زدن برای پرداخت ، گچکاری را خاتمه می دهیم.
توجه شود: چنانچه در محل تقاطع دیوار دیوار ابزار گرد زده شود ، یعنی ماهیچه به وجود آید ، ترک مجددی پیش نخواهد آمد .
ترک در نعل درگاه
به علتهای زیر ، نعل درگاه و سطح زیر آن می شکنند :
الف) در اثر نشست ستون زیر نعل درگاه ،

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: علل به وجود آمدن ترک , ترمیم ترک , وجود ترک در ساختمان , دکتر علی ناصری


تاريخ : ۱۳٩٤/٧/۱٦ | ٦:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : علی ناصری | نظرات ()
 ژئوسل چیست؟
این نوع از ژئوسنتتیک ها در حفاظت شیب برای کاهش پیامدهای زیست محیطی و کاهش لغزش زمین کاربرد دارند.
زمانی که از سازه های نگهدارنده مرسوم با جنس بتن و فولاد برای پایداری شیبها یا کاهش لغزش زمین استفاده می گردند، این سازه ها معمولا" منظره زیبایی نداشته و با محیط زیست سازگار نیستند، لیکن وقتی این شبکه های لانه زنبوری پلی اتیلنی که به همراه خاک گیاه کاری شده جایگرین آنها می گردند سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند.
این فرآیند با نام محافظت بیوتکنیکی شیب نیز شناخته شده است. سیستم های معمول بیوتکنیکی عبارتند از ژئونت ها متصل شده با مهارهای خاکی که خاک بذر پاشی شده را در محل نگه می دارند و یا ژئوسل های حاوی خاکهای بذر پاشی شده که در اشکال مختلف اجرا می گردند.
عملکرد ژئوسل کنترل فرسایش خاک می باشد.
بعنوان یک عامل تحکیم بستر در کانالهای آب و مسیلهاعنوان یک عامل کنترل فرسایش در شیبهای تا زاویه 45 درجه بعنوان یک عامل تقویت کننده در زمین های سست و باتلاقی عنوان یک عامل مسلح کننده در دیواره های شیب دار کنار جاده ها با امکان ایجاد فضاهای سبز در سلولهای ژئوسل

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: محافظت بیوتکنیکی , ژئوسل چیست؟ , دکتر علی ناصری


تاريخ : ۱۳٩٤/٧/۱٢ | ٤:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : علی ناصری | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.