الزامات پانل های دیواری مسلح ساخته شده با بتن سبک گازیAAC 👇👇l

-1 کاربرد این نوع پانل های ساخته شده با بتن سبک گازی در دیوارهای غیر باربر داخلی و خارجی مجاز می باشد.                                                                                                           
 -2 پانل های ساخته شده با بتن AAC  باید دارای حداقل مقاومت4Mpa  و میانگین مقاومت5Mpa باشند (رده  AAC-4طبق استاندارد ملی ایران به شماره (8593 
-3 الزامات استاندارد  ASTM 1452 یا  EN 12602  باید در ساخت پانلهای AAC رعایت شود.
-4 وزن مخصوص بتن سبک گازی در دامنه 350 تا 850 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.
-5 اتصال این پانل ها به یکدیگر و به عناصر سازه ای باید به گونه ای باشد که ضمن پایداری دیوارهای حاصل در برابر بارهای خارج از صفحه، در رفتار لرزه ای سازه مشارکت نداشته باشند.
-6 رعایت حداقل های طراحی ، نحوه تسلیح و محاسبات طراحی این پانل ها باید بر اساس آئین نامه های معتبر از جمله  ACI318  ، ACI523 بین المللی مربوطه، انجام شود
-7 رعایت مبحث سوم مقررات ملی ساختمان و مسکن در خصوص حفاظت ساختمان ها در مقابل حریق و هم چنین الزامات نشریه شماره 444 مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مربوط به مقاومت جداره ها در مقابل حریق با در نظر گرفتن ابعاد ساختمان، کاربری و وظیفه عملکردی عنصر ساختمانی الزامی است. 
-8 صدابندی هوابرد جداکننده های بین واحدهای مستقل و پوسته خارجی ساختمان و می بایستی مطابق مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان تأمین گردد.
-9 رعایت الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در جهت صرفه جویی در مصرف انرژی برای دیوار خارجی الزامی است. هم چنین ضخامت پانل ها باید پاسخگوی الزامات مندرج در مبحث 19 مقررات ملی ایران ، از نظر صرفه جوئی در مصرف انرژی باشد . در صورتیکه این پانل ها در زمینه حرارت به روش تجویزی طراحی1.2.3 به ابعاد 36,48 و 26 افزایش یابد. در صورت استفاده از روش کارکردی  و با ارائه مدارک و مستندات فنی، این اعداد میتوانند تقلیل یابند.
-10 ضخامت پانل ها باید الزامات مندرج در مبحث 18 مقررات ملی ایران را به منظور صدابندی جدارهای داخلی و خارجی تأمین نماید به این منظور لازم است برای جدا گرهای داخلی از پانل های با حداقل ضخامت  10 سانتی متر دو طرف اندود و برای دیوارهای خارجی، از پانل های با حداقل ضخامت 20 سانتی متر دو طرف اندود و برای دیوارهای بین دو واحد مسکونی مستقل، از پانل های با حداقل ضخامت 25 سانتی متر دو طرف اندود استفاده شود.
-11 بدیهی است ضخامت پانل، بر اساس حداقل ضخامتی که ضوابط مندرج در کلیه بندهای الزامات را برآورده سازد تعیین میشود.
-12 تأمین الزامات مربوط به نفوذپذیری، دوام، تر و خشک شدن متوالی، سیکل های ذوب شدگی و یخ زدگی و ... برای دیوارهای خارجی الزامی است.
-13 تأمین تمهیدات لازم جهت اجرای اندودهای تر و خشک از حیث مقاومت و دوام الزامی است.
-14 ویژگیهای فنی و مکانیکی چسب یا ملات بکار برده شده برای اتصال پانل ها به یکدیگر و به سازه، باید منطبق بر استاندارد ... و سازگار  با بتن AAC باشد.
-15 رعایت تمهیدات لازم جهت محدود نمودن جمع شدگی و تغییر شکل های ناشی از انبساط و انقباض حرارتی، در حد مجاز مطابق آئین نامه های مربوطه، الزامی است.
-16 محافظت میلگردهای موجود در قطعات مسلح در برابر خوردگی باید تامین شود. ار این راستا می توان از میلگردهای دارای پوشش محافظ استفاده کرد.
-17 رعایت استانداردهای مربوط به الزامات زیست محیطی و بهداشتی الزامی است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: پانل , بتن گازی , acc , دکتر علی ناصری


تاريخ : ۱۳٩٤/۸/٢٧ | ٤:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : علی ناصری | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.